Transport HDS, do czego, dla kogo

Transport HDS ma bardzo wiele zastosowań, ale mimo wszystko nie są one nieograniczone. Dla kogo jest transport HDS i do czego się nadaje tego typu sprzęt? Kto najczęściej wykorzystuje HDS?

Możliwości HDS-u

Hydrauliczne dźwigi samochodowe charakteryzują się przede wszystkim mobilnością, z tego powodu są popularnie wykorzystywane w transporcie m.in. pojedynczych kontenerów, czy wielu palet. Rozstawienie HDS-a zajmuje o wiele mniej czasu niż tradycyjnego dźwigu.

Transport maszyny za pomocą HDS-u może być bardzo wydajny, jeśli nie przekracza ona pewnych parametrów wielkościowych. Wtedy załadunek, rozładunek i transport można załatwić jedną maszyną - to korzystne ekonomicznie. Wymiary maszyny nie mogą przekraczać około 7 m długości, bo na tyle pozwala naczepa z dołączonym HDS-em. Maksymalną wagę o wiele trudniej określić. Czasami może to być mniej niż 12 ton ładowności, a czasami nawet 17 ton, o szczegóły trzeba dopytać.

HDSy pozwalają na znacznie więcej, jeśli będą miały służyć jedynie załadunkowi i rozładunkowi. Udźwig maszyny pozwala na podnoszenie sprzętu i materiałów ważących nawet kilkanaście ton. Z kolei jeśli chodzi o zasięg wysięgnika to zależy on w dużej mierze od tego, jak ciężki jest podawany materiał.

Wielkie znaczenie dla możliwości HDS-u ma też to, na jakim pojeździe został zamontowany. Największe osiągi mają oczywiście takie, które zostały zamontowane na samochodach ciężarowych. Te zamontowane na wszelkiego rodzaju busach i samochodach dostawczych mają znacznie niższe parametry.

Kto wykorzystuje HDS-y?

HDS-y wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest transport sprzętu, bądź materiału. Bardzo popularnie wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie przy jego pomocy można znacznie usprawniać pracę, na przykład podając palety z materiałem na wyższe piętra albo transportując je w obrębie placu budowy.

Są też pierwszą decyzją jeśli chodzi o transport kontenerów, bo idealnie odpowiadają wymiarem ich pojedynczemu egzemplarzowi. HDS wykorzystują tutaj zarówno duże firmy, które transportują dziesiątki kontenerów, jak i mniejsi zleceniodawcy, którzy chcą na przykład postawić kontener na działce i zrobić z niego reklamę.

Z pomocy HDS-ów korzystają nawet osoby prywatne, które chcą przemieścić różnego rodzaju struktury w ramach swojej działki, czy placu. Często jest to po raz kolejny połączone z wszelkiego rodzaju pracami budowlanymi.

Podsumowując, HDS to sprzęt, który dzięki połączeniu dwóch funkcji, czyli transportu i dźwigania znalazł dziesiątki zastosowań, a z jego pomocy może skorzystać mnóstwo różnego rodzaju branż. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ważna jest też obsługa HDS-u. W OKSEL znajdziesz tylko operatorów, którzy Cię nie zawiodą. Skontaktuj się z nami już dziś!