Załadunek, transport i rozładunek HDS | Gliwice – Częstochowa

Usługi transportowe HDS potrafią przyjąć różną formę. Czasami mogą stanowić wyzwanie, ale z całą pewnością pozwolą wykonać zlecenia, które bez nich byłby niemożliwe.

Podsumowanie

Sektor Przemysłu:

Klimatyzacja, wentylacja

Miejsce Realizacji:

Śląskie, Gliwice, Częstochowa

Rodzaj Projektu:

  • Załadunek, transport oraz rozładunek
  • Wyciągniecie na dach budynku centrali wentylacyjnej wraz z instalacją

Zastosowana technologia:

  • HDS 22 tony
  • Kontener narzędziowy

Jak łatwo się domyśleć wyzywaniem w przypadku relokacji maszyn, czy ich montażu, może być wysokość, na której mają zostać montowane. Niedawno zespół OKSEL zmierzył się z takim zadaniem.

Wyciągnięcie centrali wentylacyjnej i całej dodatkowej instalacji na dach budynku wymagało od nas odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim musieliśmy skorzystać z odpowiednich narzędzi, aby transport maszyny mógł być sukcesem.

Zdecydowaliśmy się na zastosowanie HDS 22 tony wraz ze zdalnie sterowanym ramieniem, które pozwoli bezpiecznie wstawić klimatyzator z osprzętem na przygotowane miejsce. Tylko odpowiednio dokładne ustawienie transportowanego urządzenia pozwala na wygodny montaż maszyny. Dodatkowe wyzwanie to fakt, że osoba obsługująca HDS nie widzi tego co jest na dachu. Wymaga to bardzo dobrej komunikacji, którą nasz zespół posiada.

Ponadto wyciągnięcie maszyny na wysokość nie było jedynym celem naszego zadania. Nasze usługi transportowe HDS na Śląsku były głównym atutem. Klimatyzator musiał zostać przetransportowany z Gliwic do Częstochowy.

Z tego powodu wykorzystaliśmy HDS, który pozwolił na bezpieczne przeniesienie maszyny i kontener narzędziowy, który ułatwił rozładunek HDS dodatkowego osprzętu. Załadunek na HDS odbył się bez żadnych problemów. Podobnie było z rozładunkiem HDS, który nieco utrudniały warunki atmosferyczne — bardzo silny wiatr. Mimo wszystko relokacja maszyny z miejsca na miejsce została przeprowadzona zgodnie z planem, który został przygotowany przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.

Jeśli centrala urządzenia nie zostanie ustawiona od razu w prawidłowej pozycji, modyfikowanie jej położenia, na dachu budynku, może być bardzo trudne. Z tego powodu oddelegowaliśmy zespół pracowników z odpowiednim sprzętem, który pozwolił na wstępne przygotowanie do montażu maszyny i zabezpieczenia jej przed zmianą położenia.

  • Transport wraz z rozładunkiem na dach - Zdjęcie 1
  • Transport wraz z rozładunkiem na dach - Zdjęcie 2
  • Transport wraz z rozładunkiem na dach - Zdjęcie 3
  • Transport wraz z rozładunkiem na dach - Zdjęcie 4
TERMINOWOŚĆ
WIARYGODNOŚĆ
ZAUFANIE
RZETELNA FIRMA