Załadunek oraz rozładunek dźwigiem | Katowice - Tychy

Usługi dźwigowe pozwalają na wykonanie wielu bardzo trudnych zleceń. Tam, gdzie transport HDS ma za mało mocy, w grę wchodzi tylko ciężki sprzęt.

Podsumowanie

Sektor Przemysłu:

Kolej

Miejsce Realizacji:

Śląskie, Katowice, Tychy

Rodzaj Projektu:

  • Załadunek, transport i rozładunek wagonów kolejowych wraz z ułożeniem na torach

Zastosowana technologia:

  • Dźwig 55 ton
  • Wózek 16 ton
  • Kontener narzędziowy

Wiele bardzo ciężkich maszyn może wymagać zastosowania sprzętu, który znacznie przekracza udźwig zwykłych HDS-ów. To konkretne zlecenie wymagało transportu jednego z najcięższych rodzajów maszyny. Mianowicie zasilanych wagonów kolejowych.

Jak zwykle w przypadku takich zleceń nasza praca nie kończy się na załadunku maszyny, czy na rozładunku maszyny. Musimy też się zająć jej transportem z punktu A do punktu B. W tym przypadku mówimy o transporcie z Katowic do Tychów. Relokacja maszyn wymagała od nas zastosowania ciężkiego sprzętu. Konkretniej, 55 tonowego dźwigu, który pozwolił na kontrolowany i bezpieczny załadunek maszyny na ciężarówkę.

Załadunek dźwigiem jest w zasadzie jedyną opcją w przypadku transportu maszyn związanego z koleją. Podczas realizowania usługi dźwigowej pomocne okazały się także inne nasze sprzęty. Wózek 16 ton i kontener narzędziowy sprawiły, że wykonanie zlecenia było o wiele bardziej bezpieczne, a podczas transportu, zabezpieczenia uniemożliwiały wagonom zjechania z ciężarówki.

Ostatnim krokiem zlecenia było ponowne ustawienie maszyn na trakcji kolejowej. Wszystko odbywało się kontrolowanie i nie występowało ryzyko uszkodzenia sprzętu podczas transportu, czy ponownym ustawieniu.

Rozładunek dźwigiem na tory wymagał znacznie więcej precyzji niż pierwszy etap. Nieodpowiednie ustawienie wagonu na linii trakcyjnej może skutkować zwiększonym niebezpieczeństwem.

Z tego powodu przy procesie brało udział wielu specjalistów bezpośrednio z naszego zespołu i pomoc z zewnątrz. W OKSEL zawsze działamy odpowiedzialnie, szczególnie jeśli mówimy o usługach dźwigowych, których nieprawidłowe wykonanie może się w najlepszym przypadku skończyć stratami pieniężnymi, a w najgorszym tragedią.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu załadunek, transport i rozładunek maszyny przebiegł pomyślnie. Najważniejszy jest dobry plan i trzymanie się go. W logistyce zawsze warto uniknąć niespodzianek i odstępstw od przyjętych założeń działania. Tylko takie podejście może zapewnić spokój, który jest naszym celem.

  • Wynajem Dźwigu Oksel
  • Usługi Dźwigowe Oksel
  • Załadunek , transport oraz rozładunek wagonów - Zdjęcie 3
  • Załadunek , transport oraz rozładunek wagonów - Zdjęcie 4
TERMINOWOŚĆ
WIARYGODNOŚĆ
ZAUFANIE
RZETELNA FIRMA