Relokacja maszyn - Mieszalnik obrotowy | Niemcy - Polska

Jednym z naszych zleceń był demontaż maszyny, a dokładniej mieszalnika obrotowego.

Podsumowanie

Sektor Przemysłu:

Produkcja budowlana

Miejsce Realizacji:

Hanower (Niemcy), Warszawa (Polska)

Rodzaj Projektu:

  • Demontaż mieszalnika obrotowego wraz z wyprowadzeniem na zewnątrz hali produkcyjnej, przygotowaniem do transportu oraz załadunkiem

Zastosowana technologia:

  • Ładowarka teleskopowa Manitou 21 ton
  • Ładowarka teleskopowa Manitou 4 tony
  • Elektryczny wózek widłowy 5 ton
  • Wciągarki łańcuchowe o łącznym udźwigu 20 ton
  • Rolki transportowe o udźwigu 100 ton
  • Kontener narzędziowy

Realizacja ta była dość trudna, jednak my lubimy takie zadania. Pierwszym krokiem było odłączenie mieszalnika od instalacji elektrycznej, a następnie musieliśmy sporządzić pełny opis elektryczny, który był potrzebny do ponownego podłączenia maszyny. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem bez problemu.

Mieszalnik obrotowy był bardzo zabrudzony, więc musieliśmy wyczyścić go z zalegającego materiału. Relokacja maszyn to często bardzo nietypowe zlecenia, które wymagają precyzji i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Pracujemy często w bardzo trudnych warunkach. Wyprowadzenie maszyn w tym wypadku wymagało od nas rozbiórki jednej ze ścian. Następnie musieliśmy podwiesić mieszalnik i wyciąć dziurę w podłodze. Tym sposobem zyskaliśmy miejsce, którym wykonaliśmy wyprowadzenie maszyn. Wykonane zadania były dość trudne, a najtrudniejsza praca dopiero była przed nami.

Mieszalnik ważył około 16 ton, jest to bardzo dużo, jednak nasze maszyny, które używamy, dostosowane są do takich obciążeń. W naszej pracy wykorzystaliśmy wciągarki łańcuchowe oraz ładowarkę teleskopową, która ma dopuszczalny udźwig do 21 ton. Relokacja maszyn często odbywa się w ciężkich warunkach takich jak w tym wypadku. Jednak znamy naszych pracowników i wiemy, że są profesjonalistami w każdym calu.

Najważniejszy etap prac był dopiero przed nami, musieliśmy opuścić mieszalnik 3 piętra w dół. To zadanie wymaga od operatora wciągarki łańcuchowej ogromnej uwagi, precyzji i doświadczenia. Do tego zadania użyliśmy wciągarek łańcuchowych o łącznej masie udźwigu 20 ton. Po opuszczeniu mieszalnika został on przejęty przez ładowarkę teleskopową, która ma udźwig 21 ton. Usługi ładowarką teleskopową wykonywane są zawsze przez profesjonalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Transport maszyn w miejsce magazynowania został wykonany właśnie przez nią.

Ostatnim krokiem naszej realizacji było przygotowanie oraz załadunek maszyn na środek transportu.

Jeżeli potrzebujesz, przewieźć swoje maszyny, zgłoś się do Oksel! Pomożemy, doradzimy i dobierzemy odpowiedni sprzęt do Twojego zlecenia. Dla nas zadowolenie klienta jest najważniejsze!

TERMINOWOŚĆ
WIARYGODNOŚĆ
ZAUFANIE
RZETELNA FIRMA