Demontaż maszyn - Autoklawy | Niemcy – Polska

Naszą kolejną realizacją był demontaż maszyn, a dokładniej ośmiu 60 tonowych autoklawów.

Podsumowanie

Sektor Przemysłu:

Produkcja budowlana

Miejsce Realizacji:

Hanower (Niemcy), Warszawa (Polska)

Rodzaj Projektu:

  • Demontaż ośmiu 60 tonowych autoklawów wraz z wyprowadzeniem na zewnątrz hali produkcyjnej oraz przygotowaniem do transportu

Zastosowana technologia:

  • Ładowarka teleskopowa Manitou 21 ton
  • Ładowarka teleskopowa Manitou 4 tony
  • Siłowniki hydrauliczne o łącznym udźwigu 400 ton
  • Elektryczny wózek widłowy 5 ton
  • Rolki transportowe o udźwigu 100 ton
  • Kontener narzędziowy

Nasze zadanie było mocno utrudnione przez ukształtowanie terenu (dość duże nachylenie) oraz umiejscowienie autoklawów. Jednak takie zadania lubimy najbardziej! Wymagają one od operatorów naszych maszyn precyzji i dokładności co do centymetra. Jest to możliwe dzięki najwyższej jakości sprzęcie, na którym pracujemy oraz wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników.

Nasza praca rozpoczęła się w Hanowerze, pięknym mieście naszego zachodniego sąsiada. Najpierw wykonaliśmy odłączenie od instalacji wodnej oraz gazowej. Autoklawy służyły do produkcji pustaków. Następnie musieliśmy zdemontować klapy zamykające, zadanie to utrudnione było przez małą ilość miejsca na zakładzie oraz bardzo trudny podjazd pod klapy. Nasze prace odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a teren został odpowiednio zabezpieczony, aby uniknąć niemiłych zdarzeń, często bardzo niebezpiecznych przy takich pracach.

Autoklawy dodatkowo znajdowały się w ciężko dostępnym miejscu, a mianowicie w dużym zagłębieniu. Usługi ładowarką teleskopową oraz usługi wózkiem widłowym, które wykonujemy, dotyczą właśnie takich zleceń, które wymagają podniesienia. Tak było także w tym wypadku. Najpierw musieliśmy podnieść autoklawy na odpowiednią wysokość. Nasz sprzęt doskonale sobie z tym poradził. Niestety kolejnym utrudnieniem było bardzo ciasne rozmieszczenie autoklawów. Nasi specjaliści musieli wykonać swoje zadanie perfekcyjnie i z ogromną precyzją. Jednak daliśmy radę, bo dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. W przypadku tak ciężkich maszyn nie możemy pozwolić sobie na żaden błąd, ponieważ skutki upadku mogłyby bardzo niebezpieczne. Jednak zawsze dbamy o bezpieczeństwo.

Wyprowadzenie maszyn udało się bez żadnych problemów. Oczywiście autoklawy zostały odpowiednio zabezpieczone oraz przygotowane do dalszej drogi. Nasz klient był pełen podziwu naszego profesjonalizmu i precyzji. Transport maszyn mógł odbyć się do Polski. Relokacja maszyn to ciężkie zadanie, jednak dla firmy Oksel nie ma takiego demontażu/montażu maszyn, którego nie jesteśmy w stanie wykonać.

TERMINOWOŚĆ
WIARYGODNOŚĆ
ZAUFANIE
RZETELNA FIRMA