Ile kosztuje przeprowadzka firmy?

Przeprowadzka firmy to poważne wieloetapowe przedsięwzięcie, które nieodpowiednio przeprowadzone może mieć negatywny wpływ na jej działanie. Z tego powodu korzystne jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy zajmą się wszystkim od A do Z, przeprowadzając proces szybko i sprawnie.

Ile kosztuje przeprowadzka firmy i od czego zależy jej cena?

Pierwszym i podstawowym czynnikiem, który wpłynie na cenę jest wielkość przedsiębiorstwa, z której wynika większa ilość sprzętu, czy też maszyn, których transport będzie konieczny. Idąc dalej bardzo duże znaczenie ma ilość pracowników, którzy będą konieczni do sprawnej przeprowadzki firmy. W przypadku biznesów, które zajmują się różnego rodzaju produkcją niezbędne może okazać się użycie sprzętu, takiego jak HDSy, wózki widłowe, czy dźwigi, ilość i rodzaj sprzętu w diametralny sposób wpłynie na cenę.

Jeśli na firmie zajmującej się przeprowadzką firmy, spoczywa też przygotowanie maszyn i sprzętu do działania w nowej lokalizacji, ustawienie go, czy zamontowanie to cena też się zwiększy.

Ile kosztuje przeprowadzka firmy, jak przewidzieć koszt?

Jest to bardzo trudne zadanie, to bardzo indywidualne zlecenia, których cena może wahać się w znacznym stopniu. Ceny zmieniają się przede wszystkim przez skalę zlecenia. Cena przeprowadzki biura, będzie niższa niż cena przeprowadzki fabryki. Im cięższy i większy sprzęt i im bardziej skomplikowany obszar pracy, tym większa cena jej wykonania.

Obliczenie ceny takiego zlecenia to przede wszystkim wzięcie pod uwagę głównych czynników, takich jak czas pracy i zastosowany sprzęt. Załóżmy więc stosunkową przeciętną sytuację, z której można wyciągnąć przybliżone ceny, skalując ją adekwatnie do swoich potrzeb.

Firma X zajmująca się produkcją mebli chce zmienić swoją siedzibę, zatrudniono więcej pracowników, a jej obroty pozwalają na zwiększenie skali działań. Wyposażenie ich zakładu to dwie duże frezarki i dwie tokarki CNC, na których powstają elementy.

Oprócz tego przenoszone jest też biuro na 10 osób, którego skala nie wzrosła, ale z oczywistych przyczyn musi zmienić swoje miejsce. Transportujemy więc kserokopiarkę, szafę serwerową i nieco mebli.

Siedziba firmy X znajduje się 20 kilometrów od siedziby przedsiębiorstwa zajmującego się jej przeprowadzką, a nowa siedziba znajduje się 5 kilometrów od starej lokacji.

Wykonanie zlecenia zajmie w dobrych warunkach dwa dni robocze. Do przeprowadzenia załadunku i rozładunku maszyn konieczny będzie HDS (koszt godziny pracy około 150 złotych), dwa wózki widłowe (100 złotych godzina pracy) i dwie ciężarówki. Ponadto oprócz operatorów sprzętu potrzebni będą dodatkowi pracownicy, którzy zajmą się demontażem i montażem sprzętu, oraz załadowaniem wszelkiego rodzaju mebli i drobnego sprzętu na samochody.

HDS przez oba dni będzie musiał pracować łącznie 4 godziny, więc koszt jego pracy wyniesie 600 złotych, wraz z dojazdem przyjdzie zapłacić około 800 złotych. Z kolei wózki będą potrzebne przez praktycznie cały czas, aby wszystko szybko transportować. Cena wyniesie około 1500 złotych. Idąc dalej przyjdzie również zapłacić za samochody, możemy przyjąć, że będzie to około 200 złotych. Na sam koniec należy doliczyć pracę wykonaną ręcznie przez pracowników, przyjmijmy, że wyniesie około 1500 złotych.

W ten oto sposób za przeprowadzkę firmy przyjdzie zapłacić około 4500 złotych, warto jednak pamiętać, że tego typu szacunki nie są zbyt miarodajne, ponadto po doliczeniu kosztu dojazdów cena mogłaby przekroczyć bardzo szybko 5 tysięcy złotych.

Najważniejsze jednak to postawić na sprawdzoną firmę, taką jak OKSEL. Zapewnimy Ci spokój podczas przeprowadzki firmy, zapewnimy Ci też wycenę zlecenia, która będzie o wiele lepszą odpowiedzią na pytanie „ile kosztuje przeprowadzka firmy”.