Jakich informacji potrzeba do wyceny rozładunku wózkiem widłowym

Rozładunki wózkiem widłowym są procesem, do którego wyceny potrzeba nam kilku podstawowych informacji. Bez nich nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak wiele naszych środków będzie potrzebne do realizacji zlecenia. Jakich informacji zatem potrzeba do wyceny rozładunku wózkiem widłowym?

Informacje, które pozwolą wycenić rozładunek wózkiem widłowym

Rodzaj maszyny, wymiary i waga

Jak łatwo się domyśleć podstawowe kryteria będą dotyczyć szczególnie tego, jaki rodzaj urządzenia mamy rozładować wózkiem widłowym. Zupełnie czymś innym jest przeniesienie pojedynczych tokarek, czy podobnego sprzętu, a czym innym dużego centra obróbczego, czy prasy hydraulicznej.

Kluczowym czynnikiem jest tutaj oczywiście masa maszyny, a także jej wymiary. Umożliwi to nam wybór adekwatnego wózka widłowego, do danego zlecenia (co oznacza dla Ciebie niższe koszty). Warto też pamiętać, że nie każde urządzenie nada się do rozładunku wózkiem widłowym, czasami łatwiej będzie zastosować HDS-a.

Szczególnie przydatne informacje dotyczące wyceny rozładunku wózkiem widłowym znajdują się w DTR (czyli dokumentacji techniczno-ruchowej danego sprzętu). Tego typu dokumenty zawierają informacje, na temat tego, gdzie dana maszyna ma swój środek ciężkości. Jeśli większość masy jest z jednej ze stron, to zadanie operatora znacznie się komplikuje.

W nowszych maszynach ten problem został zredukowany, dzięki wysuniętym poza główny obrys środkom ciężkości. Wiele z nich zawiera też instrukcje, dotyczące tego, gdzie należy podstawić widły, aby bezpiecznie podnieść maszynę do góry. Innymi słowy, DTR czyni naszą pracę zdecydowanie pewniejszą i bezpieczniejszą.

Miejsce rozładunku wózkiem widłowym

Drugi czynnik, to miejsce, w którym będziemy dokonywać rozładunku wózkiem widłowym. Potrzebujemy jak najwięcej informacji. Mile będzie widziany opis, tego co mamy wykonać, a także zdjęcia miejsca, w których przyjdzie nam wykonywać zlecenie.

Dlaczego to takie ważne? Bo musimy określić, czy zlecenie jest możliwe i to, jak dużo czasu może zająć naszemu operatorowi. W przypadku bardziej skomplikowanych zleceń czasami zdarza się nam umawiać na tzw. Wizję lokalną, którą przeprowadzi jeden z naszych ekspertów.

To właśnie on przyjedzie do miejsca rozładunku i określi skomplikowanie zlecenia.

Mówiąc o miejscu, nie możemy też zapomnieć o adresie. Musimy wiedzieć, gdzie mamy dowieźć nasz sprzęt. W zależności od rodzaju zlecenia nasz wózek będziemy transportować na lawecie, lub w przypadku ciężkich wózków nawet ciężarówką. To ma oczywiście wpływ na cenę.

Liniowy wpływ na cenę ma też dystans od naszej firmy, bo miejsca realizacji zlecenia. Stosujemy proste stawki od kilometra, które zostaną uwzględnione w wycenie pożądanej realizacji.

Wycena rozładunku wózkiem widłowym — podsumowanie

Wycena rozładunku wózkiem widłowym wymaga od Ciebie pakietu informacji. Tego, jakie urządzenie chcesz rozładować, w jakich warunkach będzie się odbywać proces i tego, gdzie jest miejsce rozładunku.

Jeśli potrzebujesz specjalistów, którzy zajmą się Twoim rozładunkiem wózkiem widłowym, to jesteś we właściwym miejscu. W OKSEL wiemy, jak zrealizować Twoje zlecenie szybko, bezpiecznie i skutecznie. Nie zwlekaj i skorzystaj z tej usługi właśnie u nas.