Jakich informacji potrzeba do wyceny rozładunku dźwigiem

Każde zlecenie jest inne, z tego powodu cena konkretnych rozładunków dźwigiem musi się różnić. Oczywiście, zawsze przedstawiamy cenę przed rozpoczęciem zlecenia. Jakich informacji potrzebujemy, żeby wycenić Twoją usługę?

Informacje niezbędne do wyceny rozładunku dźwigiem

Do wycenienia rozładunku dźwigiem potrzeba kilku informacji, które pozwolą wycenić ilość niezbędnej pracy, a także to, jakiego sprzętu będziemy musieli użyć. Z tego powodu pierwszą niezbędną informacją jest po prostu to, co będziemy musieli rozładować dźwigiem.

Zupełnie innym rodzajem zlecenia jest wciągnięcie pojedynczej centrali od systemu klimatyzacji na dach budynku, a czym innym wyładowanie bardzo dużej maszyny przemysłowej na terenie zakładu produkcyjnego. Można wybrać różny sprzęt, czasem HDS, kiedy indziej dźwigi samobieżne.

Właśnie dlatego potrzebujemy wszelkich szczegółów związanych z rozładowywaną rzeczą. Chociażby rysunków technicznych z wymiarami maszyny, jej wagą. Musimy rozplanować, w jaki sposób podejdziemy do jej rozładunku, czy konieczne będzie stosowanie trawersy.

Duże znaczenie ma też to, jakie będą warunki konkretnego rozładunku. Pomocne w tym są zdjęcia obszaru rozładunku, które pozwolą ocenić, która z naszych maszyn będzie odpowiednia i ile czasu zlecenie zajmie naszemu dźwigowemu. Musimy też wcześniej zaplanować, gdzie rozstawimy dźwig i czy będzie na to wystarczająca ilość miejsca.

Jak łatwo się domyśleć cena tego zlecenia może się zmienić właśnie w zależności, od tego, jaki rodzaj dźwigu będziemy musieć wykorzystać. Jeśli zlecenie będzie możliwe do zrealizowania przy pomocy HDS-a, to cena będzie znacznie niższa niż w przypadku zwykłego dźwigu, szczególnie jeśli będziemy musieli przebyć znaczny dystans do miejsca realizacji zlecenia.

W ten sposób przechodzimy do kolejnego czynnika. Odległość. Niestety ona też gra bardzo duże znaczenie. Każdy pokonany kilometr nas kosztuje, z tego powodu stawka zmienia się w liniowy sposób w zależności od dystansu.

Z tego właśnie powodu adres, jest jedną z pierwszych niezbędnych danych do wyceny rozładunku dźwigiem.

Szczególną uwagę warto zwrócić na sam rodzaj rozładunku. Zupełnie czym innym jest ściągnięcie maszyny z ciężarówki na terenie zakładu, a ściąganie maszyny z wagonu kolejowego.

Wycena rozładunku dźwigiem — podsumowanie

Jakich zatem rzeczy potrzebujemy do wyceny Twojego rozładunku dźwigiem?

  • Adres — musimy znać odległość do miejsca realizacji zlecenia
  • Rysunki techniczne maszyny — potrzebujemy wymiarów, żeby wybrać adekwatny sprzęt
  • Zdjęcia miejsca realizacji zlecenia
  • Opis zlecenia i wymagań co do samego rozładunku

Kiedy dostarczysz nam te wszystkie niezbędne dane, będziemy mogli niezwłocznie przystąpić do wyceny i następnie do realizacji Twojego zlecenia w odpowiednim terminie. Warto też na sam koniec zaznaczyć, że ostatnim czynnikiem wpływającym na wycenę zlecenia, jest to, jak wiele czasu dany rozładunek zajmie naszemu dźwigowemu, oczywiście będzie to bezpośrednio wyróżnione w wycenie.

Teraz już wiesz, jakie dane musisz nam dostarczyć, żebyśmy mogli zabrać się za Twoje zlecenie, nie czekaj i postaw na OKSEL. Nasz profesjonalny zespół zrealizuje Twoje zlecenie szybko i dokładnie tak jak chcesz, a co najważniejsze, zapewnimy Ci spokój.