Jak wygląda rozładunek maszyn z kontenerów morskich?

O ile transport lądowy jest dla większości osób prosty do wyobrażenia, a rozładunki maszyn z ciężarówki widziała większość ludzi, o tyle rozładunek maszyn z kontenerów morskich pozostaje zagadką. Jak się odbywa? Dowiesz się w tym artykule.

Rozładunek maszyny z kontenerów morskich, krok po kroku

Rozładunek maszyn z kontenerów morskich to skomplikowana operacja. W przeciwieństwie do transportu lądowego, gdzie sprzęt jest najczęściej przewożony na wierzchu albo pod łatwą w demontażu plandeką, w transporcie morskim musimy zmierzyć się z kontenerem.

Załadunek i rozładunek kontenera morskiego bywa bardzo trudny, bo przestrzeń, w ramach której możemy manipulować jego zawartością, jest bardzo ograniczona. O ile w przypadku wyciągania wielu drobnych elementów, nie jest to aż tak wielka przeszkoda, to dla maszyny transportowanej w całości, jest to poważne wyzwanie.

W zależności od tego, jak duża jest maszyna w stosunku do kontenera, stosujemy inne podejście do rozładunku. Jeśli sprzęt jest transportowany w dużym kontenerze, to jest zdecydowanie prościej.

Możemy wtedy wjechać do jego wnętrza wózkiem widłowym. Ponadto małe maszyn w normalnym kontenerze najczęściej zostają umieszczone na paletach, które bez większych trudności wytrzymują transport. To kolejne ułatwienie procesu.

Zdecydowanie ciężej jest w sytuacji, w której nie mamy możliwości wjechania do kontenera. Żeby powiedzieć, jak dokonać takie rozładunku, warto w pierwszej kolejności wspomnieć, jak odbywa się załadunek.

Jeśli nie ma możliwości wjechać wózkiem do środka, maszynę wpycha się do kontenera przy pomocy specjalnych rolek, które podkłada się pod całość. Następnie wjeżdża się nią do środka i usuwa wcześniej wspomniane rolki.

Czasami odbywa się to bez rolek i wpycha się maszynę na siłę przy pomocy wózka teleskopowego. Jak potem rozładować taki kontener? Najczęściej wyjeżdża się maszyną jak najbliżej krawędzi kontenera i umiejętnie umieszcza na rolkach. Wykorzystujemy do tego różny sprzęt adekwatny do danej sytuacji.

Kiedy już wystarczająco duży fragment maszyny wystaje poza kontener, używamy tradycyjnych metod. Wyładowujemy ją HDS-em, bądź za pomocą wózków widłowych. Możemy ją wtedy przygotować do dalszego transportu, bądź zająć się jej finalnym montażem.

Nasze doświadczenia w załadunku i rozładunku kontenerów

Firma OKSEL od wielu lat przygotowuje maszyny do relokacji, również tej morskiej. Zabezpieczony przez nas sprzęt dotarł nawet do Ameryki Środkowej. Załadunek i rozładunek kontenerów to jedna z naszych najmocniejszych stron.

Nasi specjaliści wiedzą, jak się tym zająć, ponadto wiemy jak bezpiecznie obchodzić się z waszymi maszynami. Naszym celem jest zapewnić spokój podczas transportu.

Przygotowujemy także skrzynie do transportu morskiego i lotniczego. Zajmiemy się wszystkim od początku do końca.

Jeśli więc potrzebujesz pomocy w przygotowaniu maszyny do transportu morskiego, ale spodziewasz się wkrótce dostawy nowego sprzętu właśnie tą drogą, to nie szukaj dalej i skorzystaj z pomocy specjalistów OKSEL. Na pewno tego nie pożałujesz.