Jak odbywa się transport automatyki przemysłowej?

Transport automatyki przemysłowej to wieloetapowe zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i dużej ostrożności. Dzięki temu artykułowi dowiesz się krok po kroku, jak ten proces może wyglądać, jeśli zdecydujesz się na współpracę z OKSEL.

Transport automatyki przemysłowej krok po kroku

Twoja firma zakupiła nowy sprzęt, ale jego transport i instalacja leży po Twojej stronie? A może zmieniasz siedzibę swojej firmy. Niezależnie od powodu z pewnością będzie Ci zależeć na tym, żeby transport automatyki przemysłowej był szybki.

Planowanie transportu

Żeby realizacja tego procesu była możliwie płynna i unieruchamiała Twoją produkcję na możliwie krótki czas, ważne jest odpowiednie przygotowanie procesu. Dokładnie analizujemy, jaki rodzaj automatyki będzie podlegać transportowi.

Zupełnie czymś innym jest przeniesienie urządzeń sterujących, takich jak sterowniki PLC, czy komputery przemysłowe, a czym innym transport urządzeń realizujących polecenia sterownika.

Oba te procesy wymagają zupełnie innego sprzętu do realizacji i wiążą się z innymi wyzwaniami. Różna jest też ich cena.

Kiedy wiemy dokładnie, co przyjdzie nam transportować, przygotowujemy odpowiedni do wykonania zadania sprzęt. Dysponujemy zarówno busami, jak i ciężarówkami, zawsze wybieramy optymalny sprzęt. W razie potrzeby stosujemy wózki widłowe i HDS-y, które znacznie ułatwiają wykonanie zadania.

Dokładnie też określamy przed rozpoczęciem działań to, jak ma zostać zamontowana w nowym miejscu automatyka, a także to, czy mamy podjąć się jej bezpośredniemu przygotowaniu do pracy (programowaniem, czy pomiarami parametrów pracy).

Przygotowanie i przeprowadzenie transportu

Kiedy mamy wszystkie informacje przyjeżdżamy i przygotowujemy urządzenia do transportu. Jeśli to potrzebne, bezpiecznie dokonujemy demontażu maszyn z ich początkowego miejsca. Następnie przemieszczamy cały sprzęt na nasze ciężarówki, czy też busy.

Zabezpieczamy Twój sprzęt tak, aby nie uległ uszkodzeniu. W razie wypadku posiadamy wysoką polisę ubezpieczeniową, która pokryje Twoje straty.

Po dotarciu do celu rozładowujemy Twoją automatykę przemysłową i umieszczamy ją we wskazanych przez Ciebie miejscach. Możemy również ją dla Ciebie zamontować i przygotować w pełni do pracy. Możemy zamontować na stałe Twoją automatykę, łącząc ją z posadzką. Podczas transportu automatyki przemysłowej bierzemy też na uwagę specyfikę danego sprzętu - jeżeli charakteryzuje się zwiększoną podatnością na uszkodzenia danego typu, będziemy im przeciwdziałać.

Montaż automatyki i przygotowanie do pracy

Kiedy Twoja automatyka przemysłowa znajdzie się na miejscu mamy dwie opcje - albo samemu zajmujesz się jej bezpośrednim przygotowaniem sprzętu do pracy - albo zlecasz je naszym specjalistom.

Jeśli wybierzesz drugą opcję, to oprócz podłączenia wszystkich elementów, tak aby cały układ automatyki był gotowy do pracy, zajmiemy się samym sterownikiem. Przyuczymy maszyny do wykonywania wymaganych procesów.

Zmierzymy ich parametry pracy i skorygujemy ewentualne błędy. Jeśli nie wiesz, czy zakupiony przez Ciebie sprzęt jest w dobrym stanie, nasi fachowcy będą w stanie to stwierdzić.

Przygotujemy też kopie zapasowe ustawień maszyn w razie niespodziewanych awarii, co pozwoli uniknąć zbędnych kosztów, a także wrócić do punktu wyjścia, jeśli Twoja firma będzie podejmować próby dalszych optymalizacji pracy maszyny.

Jeśli potrzebujesz sprawdzonych specjalistów postaw na OKSEL i już dzisiaj skorzystaj z pomocy profesjonalnego zespołu. Kompleksowo przetransportujemy Twoją automatykę przemysłową i zadbamy o to, abyś się nie musiał/a niczym się martwić. Zadzwoń już dzisiaj i uzyskaj wycenę usługi!