Ile kosztuje przeniesienie maszyny przemysłowej?

Przenosiny maszyn to bardzo często perspektywa, z którą muszą liczyć się firmy, szczególnie we wczesnym etapie swojego działania. Bardzo często okazuje się, że hala, w której odbywa się produkcja, jest za mała, a fundusze firmy w zasadzie pozwalają na przeniesienie się do lepszego miejsca, które pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć firmę. Ile więc kosztuje relokacja maszyn?

Koszt relokacji maszyn przemysłowych, od czego zależy

Przenoszenie maszyn przemysłowych to bardzo często skomplikowany i wieloetapowy proces. Skala takich przedsięwzięć często może być wprost porażająca dla niedoświadczonych. Właśnie dlatego podstawą jest zdecydowanie się na specjalistów, którzy dobrze wiedzą, jak się tym zająć. Przede wszystkim na cenę wpływa to, jak wiele maszyn będzie trzeba zrelokować i o jakim dystansie mówimy.

Oczywiście przenosiny całego zakładu produkcyjnego, wraz z liniami montażowymi i kilkoma obrabiarkami będą droższe, niż demontaż, transport i ponowny montaż pojedynczej tokarki, czy frezarki. Im cięższa maszyna, tym bardziej zaawansowany sprzęt jest potrzebny do jej relokacji, to kolejny czynnik wpływający na scenę. Na cenę wpływa tak samo to, jak maszyna była zamontowana i jak ma zostać ponownie zamontowana. W przypadku zakotwiczonego w posadzkę sprzętu cena będzie wyższa, niż w przypadku takiego po prostu postawionego. Właśnie zróżnicowanie tego typu zleceń sprawia, że nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, byłoby to po prostu zgadywanie. Estymacja ceny relokacji maszyn jest możliwa dopiero po poznaniu szczegółów warunków zlecenia.

Sporo też zależy od tego, czy relokacja ma być pełna, to znaczy, czy firma zajmująca się transportem, ma w pełni zdemontować wszystkie elementy transportowanej maszyny, czy całość zostanie wstępnie przygotowana do transportu. Solidne przedsiębiorstwa, takie jak OKSEL mogą dla Ciebie przeprowadzić cały proces, łącznie z montażem wszelkich układów hydraulicznych, pneumatycznych i elektrycznych w nowym zakładzie.

Cena też będzie inna w zależności od tego, czy maszyna ma być relokowana na dużym dystansie, czy na przykład w ramach terenu jednego zakładu. Dalszy transport wymaga lepszego zabezpieczenia, ponadto jeśli to zleceniobiorca ma się zająć ich ponownym montażem, może się okazać, że konieczne jest ponowne przetransportowanie sprzętu, który służył do demontażu w nowe miejsce montowania maszyny. Innymi słowy to dystans i ilość sprzętu, który będzie musiał być transportowany ma diametralny wpływ na cenę.

Ostatnim czynnikiem, o którym nie wolno zapominać mówiąc o cenie relokacji na dużą skalę, jest sam fakt tego, jak ciężkie może być przygotowanie wszystkiego od początku do końca. To nie tylko przygotowanie sprzętu, którym będzie prowadzony transport, czy zabezpieczanie ładunku. To takie czynności, jak przygotowanie optymalnej trasy, czy uzyskiwanie zgód od zarządów dróg przy transporcie maszyn o wielkich gabarytach.

Ile kosztuje przeniesienie maszyn przemysłowych? To zależy i możesz się dowiedzieć, ile wyniesie w Twoim przypadku, jeśli się z nami skontaktujesz. Każdy z wymienionych czynników będzie miał wpływ na cenę.