Cena złomowania maszyn - czy jest wysoka?

Złomowanie maszyny to bardzo często skomplikowany proces, który wymaga długotrwałych przygotowań, stworzenia planu i wielu ludzi. Maszyny często ważą kilkanaście ton i są przytwierdzone na stałe w zakładach. Cena złomowania maszyny zależy od wielu czynników, opowiemy o nich w tym artykule.

Co wpływa na cenę złomowania maszyny?

Mówiąc o złomowaniu maszyny, mówimy tak naprawdę o niczym. Istnieją dziesiątki rodzajów maszyn, które znacznie różnią się od siebie parametrami, masą, czy sposobem montażem. Z tego właśnie powodu rodzaj maszyny będzie najbardziej wpływał na cenę.

Najbardziej podstawowym parametrem jest oczywiście wielkość maszyny - im większy sprzęt należy zezłomować, tym więcej komplikacji najczęściej nastąpi. Mowa tutaj o samym procesie logistycznym, który jest potrzebny w transporcie maszyny na złomowisko.

Liczy się też komplikacja procesu. Czy maszyna jest zabetonowana w posadzkę? Czy można ją wyciągnąć w całości, czy konieczny jest wstępny demontaż? Im więcej dodatkowych czynników, tym najczęściej wyższa cena.

Może się wydawać, że na tym miejscu komplikacje się kończą i że wystarczy przewieźć maszynę na złomowisko. Nic bardziej mylnego. Cena złomowania maszyny zależy też od tego, jak sama maszyna jest zbudowana. Jesteśmy zobowiązani do ostrożnego podejścia do części takich jak baterie, czy akumulatory - musimy je albo odzyskać, albo osobno utylizować.

Sprawę utrudniają też płyny technologiczne od wszelkich układów ciśnieniowych, czy smarnych, muszą zostać najczęściej usunięte przed zezłomowaniem maszyny. Musimy też usunąć elementy z tworzyw sztucznych i układy elektroniczne. Dopiero wtedy możemy przewieźć wszelkie stalowe elementy na złomowisko.

Podsumowanie

Jak widać, złomowanie maszyn nie jest tak prostą sprawą, jak na przykład złomowanie samochodu, gdzie jedyną niezbędną czynnością jest wyciągnięcie akumulatora i zgniecenie pojazdu. Cena za tego typu usługę jest najczęściej bardzo trudna do określenia. W końcu nie wiemy, jak wygląda sposób montażu Twojej maszyny.

Jeśli chcesz uzyskać wycenę złomowania Twojej maszyny, skontaktuj się z nami. Możemy zagwarantować, że nasza cena nie będzie wygórowana względem tego, co będzie wymagane. Realizujemy nasze zlecenia szybko i dokładnie. Zawsze działamy według wcześniej przygotowanego planu i dbamy o to, aby Twoja firma była zadowolona z naszej realizacji projektu.

Nie czekaj i już dzisiaj poznaj cenę złomowania Twojej maszyny w Oksel!